سایت مورد نظرتان را فیلتر كنید

 

همانطور كه می دانید شبكه جهانی اینترنت در بسیاری از موارد یك وسیله ارتباطی مفید محسوب می شود ولی در برخی موارد نیز می توانید بطور جدی مشكل ساز باشد و نتایج نامطلوبی را در پیش داشته باشد از جمله روشهایی كه برای جلوگیری از بوجود آمدن این نتایج تا مطلوب وجود دارد فیلترینگ سایتهای غیر اخلاقی و غیر مجاز است كه هریك به نوعی خطراتی را درپی دارند . دراكثر كشورهای دنیا ، اینگونه سایت ها توسط نرم افزار های مختلفی فیلتر می شوند و تا حد نسبتاً مطلوبی خطرات استفاده از اینترنت را كاهش می دهند . ولی با وجود استفاده از نرم افزارهای مختلف باز هم سایتهایی وجود دارند كه برای ورود به آنها ممنوعیتی وجو ندارد . شما از برخی آنها اطلاع دارید اما نمی دانید چطور مانع از باز شدن آنها شودید . همچنین سایتهایی نیز وجود دارند كه شما اصلاً مایل نیستید رای شما باز شوند ولی آنها بطور خودكار نوسط نرم افزارهای مخرب در سیستم شما بار گذاری می شوند .ما نرم افزاری به شما معرفی می كنیم كه با استفاده از آن براحتی بتوانید سایته های مورد نظر خود را فیلتر كنید و مانع از باز شدن آنها شوید با استفاده از این نرم افزار دیگر نگرانی از گشت و گذار فرزندانتان د راینترنت نخواهید داشت و می توانید با خیال راحت فرزندانتان را به استفاده از اینترنت و كاربردهای صحیح آن تشویق كنید نام این نرم افزار Web site Zapper لست و حجم آن كمتر از یك مگابایت است نرم افزار فوق از لینك http://members.aol.com/easyshop/Ir/wszarc.exe قابل دانلود است . پس از دانلود و نصب نرم افزار با اجرای آن م یتوانید از امكانات زیر بهره مند شوید :
مشخص نمودن سایت های مجاز
مشخص نمودن سایت های غیر مجاز
بستن پنجره های تبلیغاتی
دسترسی به تنظیمات برنامه و تغییر در بخش های مورد نیاز آن


مشخص نمودن لیست سایت های مجاز
جهت تعیین سایتهای مجاز در این نرم افزار ابتدا می بایست گزینه
Edit Site List را از منوی Configure انتخاب نمایید . حال در پنجره باز شده گزینه Good را از پخش Show Site Type انتخاب كرده و با انتخاب گزینه URLS در بخش Show اقدام به اضافه نمودن آدرس های مورد نظر خود كنید . در این پنجره بااستفاده از گزینه های موجود در بخش Operation می توانید عملیات مورد نظر خود را برای افزودن سایت جدید را به عملیات ویرایش سایت ثبت شده و یا حذف آدرس ثبت شده از لیست تغییر دهید .

مشخص نمودن لیست سایتهای غیر مجاز
برای تعیین سایت های غیر مجاز كه ورود به آنها ممنوع باشد نیز باید طبق روش قبل عمل نمایید با این تفاوت كه از از بخش
Show Site Type گزینه Bad را انتخاب كنید و اقدام به اضافه نمودن آدرس های مورد نظر خود كنید .
معرفی سایت های مجاز و عیر مجاز به شكل بسیار ساده در این نرم افزار امكاناتی قرار دارد كه به شما این امكان را می دهد كه بدون صرف وقت و به شكل بسیار راحتی بتوانید لیست سایتهای غیر مجاز و مجاز را نشخص نمایید و برای استفاده از این قابلیت كافیست از محیط اصلی نرم افزار یكی از گزینه های
Learn Bad Sites و یا Learn Good Sites را انتخاب نموده سپس در مرورگر خود اقدام به باز كردن صفحات سایت های اینترنتی نمایید . در این مرحله چنانچه شما گزینه اول را انتخاب كرده باشید تمامی سایت هایی كه در مرورگر باز می كنید در لیست سایتهای غیر مجاز ثبت خواهند شد و چنانچه گزینه دوم انتخاب شده باشد تمامی سایتهای باز شده در لیست سایتهای مجاز قرا رخواهند گرفت .

فعال و غیر فعال نمودن برنامه
برای فعال و غیر فعال نمودن نرم افزار كافیست گزینه
pause blocking را از محیط اصلی نرم افزار انتخاب نمایند . در این حالت اجرای نرم افزار متوقف خواهد شد و برای فعال سازی دوباره آن نیز می توانید بر روی گزینه blocking Resume كلیك نمایید .

تنظیمات نرم افزار
با استفاده از گزینه
Basic configuration از منوی configureوارد بخش برنامه تنظیمات خواهید شد . در بخش اول یعنی Blocking method می توانید مشخص نمایید كه سایت هایی كه در لیست سایت های غیر مجاز قرار دارند ، بسته باشند و یا تمامی سایتها بجز سایتهایی كه در لیست سایت های مجاز قرار دارند بسته باشد .
چنانچه بخواهید این نرم افزار بر روی تمامی مرور گرهای شما فعال باشد می بایست گزینه
Block other Browserse را از بخش Handling other Browserse انتخاب نمایید .
امیدواریم با استفاده از این نرم افزار از گشت و گذار درست و صحیح فرزندانتان در جامعه بزرگ اینترنتی ، آسوده خاطر باشید .