نوكیا چهار مدل گوشی جدید به بازار معرفی كرد
 

  


شركت نوكیا سه مدل جدید 2610، 2310 و 1112 و نیز مدل E50 را به بازار معرفی كرد. كیفیت مناسب و سهولت كاربری در این مدلها به چشم می‌خورند.


سرویس خبر ماهنامه شبکه - شركت نوكیا سه مدل جدید 2610، 2310 و 1112 و نیز مدل E50 را که كوچك ‌ترین محصول سری E نوکیا به شمار می‌آید به بازار معرفی كرد.


مدل نوكیا 1112 (تصویر بالا)
این مدل توجه خاصی به كاربران تازه كار تلفن‌های موبایل داشته و كاربری آن بسیار ساده است. این مدل دارای یك ساعت سخنگو می‌باشد كه زمان را در طیفی از زبانهای محلی اعلام می‌كند. به علاوه، این مدل طیف منحصر بفردی از زنگ‌های MP3 پلی فوینك (polyphonic) دارد.

كاربران تازه كار از راهنمای تصویری امکانات اصلی این گوشی استقبال خواهند كرد. به علاوه كاربران می‌توانند به اجرای بازی‌هایی كه از قبل نصب كرده‌اند پرداخته یا صدای ساعت سخنگو را بدون وجود سیم كارت در گوشی تلفن گوش دهند.

این مدل 80 گرم وزن دارد. می‌توان تا بیش از 5 ساعت با آن صحبت كرد و در حالت آماده ‌باش تا 15 روز روشن می‌ماند. این مدل دارای طیفی از رنگ های مختلف بوده و انتظار می‌رود قیمت خرده‌ فروشی آن دست‌کم به 45 یورو برسد. این مدل احتمالا در نیمه دوم سال 2006 به بازار عرضه خواهد شد.

مدل نوكیا 2610
این مدل جدید، طرحی منحصر به فرد داشته و طیفی از ویژگی های مناسب برای مصرف كنندگان تجارت پیشه عرضه می‌كند. این مدل، از قابلیت پست الكترونیكی برخوردار بوده و دسترسی به اینترنت را از طریق جستجوگر WAP فراهم می‌ سازد. به علاوه، این مدل از سیستم‌های پیام رسانی MMS و پیام رسانی صوتی نوكیا Xpress (برای ضبط و ویراستاری پیام‌ها) حمایت می‌كند. این مدل، مختص مصرف ‌كنندگان در بازارهای نوظهور طراحی شده و دارای لایه رنگی است كه جلوی انباشت گرد و غبار را گرفته و از لغزش گوشی در دست جلوگیری میكند.

این مدل، تصویری رنگی داشته و از ویژگی هایی مانند زنگ MP3، قابلیت ضبط صدا، و بلندگو برخوردار است. این مدل تقویم محلی داشته و قادر به انجام محاسبات مالی پایه است. به علاوه، این مدل قادر به حفظ 300 شماره تلفن است. انتظار می‌رود قیمت خرده‌فروشی آن بالغ بر 75 یورو شود.
 
مدل نوكیا 2310
نوکیا 2310 برای آن‌دسته از مردم كه علاقه‌مند به مد و موسیقی هستند، طرحی فشرده را در قالب مجموعه‌ای از رنگ‌های مختلف، عرضه می‌كند. با فشار دادن یكی از كلیدهای میان بر، رادیوی موبایل بر روی موج FM به كار افتاده و می توان رقص نور را توام با پخش موسیقی مشاهده كرد. به منظور جلب نظر سلیقه‌های مختلف، این مدل انواع زنگ‌های مختلف MP3 را در اختیار شما قرار می‌ دهد.
 
از لحاظ نوشتاری، ‌این مدل گزینه‌های مختلف برای پیام رسانی، ارسال پیام‌های كوتاه و ارایه فهرست و اداره فهرستی از شماره‌ تلفن های شخصی‌ شما دارد. به علاوه این مدل بعد از هر تماس تلفنی یا ارسال هر پیام، تراز حساب مصرف‌ كننده را مشخص می‌كند. وزن این گوشی 85 گرم است و می‌توان تا حداكثر 6 ساعت با آن صحبت كرد و در حالت آماده‌ باش، تا 16 روز روشن می‌ماند. قیمت برآوردی خرده ‌فروشی آن حدود 65 یورو است.


E50 كوچك ‌ترین محصول سری E شركت نوكیا

مدل E50  مناسب افرادی می‌باشد كه خواهان استفاده از یك تلفن برای مصارف تجاری و تفریحی می‌ باشند.  قابلیت داشتن دو شماره تلفن برای یك دستگاه تلفن همراه از ویژگی های این مدل هستند. این دستگاه مجهز به یك دستگاه پخش MP3 و یك دوربین 3/1 مگا پیكسلی هم می‌باشد.

مدل E50 بر اساس نسخه سوم پلتفرم S60 و سیستم عامل Symbian برای افزایش قابلیت امنیتی و كنترل دستگاه ساخته شده و از راهكارهای سازمانی برای پست الكترونیكی موبایل از جمله پست الكترونیكی بی‌سیم Intellisync، Visto Mobile , BlackBerry Connect، Altexia و Microsoft Activesync پشتیبانی می‌کند. این مدل كه كوچك ترین باند سری E نوكیا را دارد (EGSM 850/900/1800/1900) از شبكه‌های GSM جهانی پشتیبانی می‌کند. با این دستگاه شما قادر خواهید بود تا 6 ساعت صحبت كنید.


بازار رو به رشد
مسئول بخش فروش و بازاریابی شركت نوكیا در خاورمیانه و آفریقا، تامی پاتسیلا ( Tami Paatsila) می‌گوید: ”از دید بسیاری از مردم در بازارهای نوظهور همانند بازار ایران، تلفن‌های همراه به سرعت تبدیل به جزء لاینفك زندگی‌ آنان شده‌ است و تعداد صاحبان تلفن‌های همراه رو به افزایش است. شركت نوكیا پیش بینی می‌كند كه در سال 2008 حدود 3 میلیارد نفر صاحب تلفن های همراه خواهند بود و بیشترین رشد را در بازارهای تقاضای خاورمیانه و آفریقا شاهد خواهیم بود.“

پاتسیلا می‌افزاید: ”یكی از مهم ترین عوامل موفقیت در این بازارها، عرضه تلفن‌های همراه جذاب، قابل اطمینان با كاربری آسان است كه برای تامین نیازهای منحصر بفرد مصرف كنندگان در این بازارهای نوظهور طراحی شده‌اند. یكایك این مدل‌های ذكر شده، این اصول را رعایت كرده، طرح های ایده‌ال ارایه نموده، طیفی از ویژگی های متوازن دارند و دارای لایه‌ای مخصوص هستند كه جلوی انباشت ذره های گرد و غبار را گرفته و استفاده از موبایل را راحت ‌تر می‌كند.“