تعداد كاربران سایت خرید و فروش اینترنتی "eBay" به ‪ ۲۰۰‬میلیون نفر رسید

شركت "یی‌بی"، دارنده بزرگترین وب سایت خرید و فروش و حراج اینترنتی جهان اعلام كرد تعداد كاربران خدمات این شركت به ‪ ۲۰۰‬میلیون نفر رسیده‌است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "مگ ویتمن" مدیر اجرایی شركت "یی‌بی" (‪ (www.eBay.com‬در یك همایش سالیانه با حضور هزاران نفر از كاربران این شركت اعلام كرد با توجه به جامعه ‪ ۲۰۰‬میلیون نفری كاربران "یی‌بی"، اگر این افراد را یك ملت واحد فرض كنیم، تنها كشورهای چین، هند و آمریكا از جامعه "یی‌بی" پرجمعیت‌تر خواهند بود.

شركت "یی‌بی" در روز ‪ ۳۱‬مارس گذشته تعداد كاربران خود را ‪ ۱۹۲‬میلیون و ‪ ۹۰۰‬هزار نفر اعلام كرده بود اما به گفته مقامات این شركت هم‌اكنون تعداد كاربرانی كه در خدمات "یی‌بی" ثبت نام كرده‌اند از مرز ‪ ۲۰۰‬میلیون نفر گذشته‌است.

نكته جالب این است كه رقم ‪ ۲۰۰‬میلیون نفر تنها برای كاربران خدمات اصلی خرید و فروش "یی‌بی" ذكر شده و كاربران سایر خدمات فرعی "یی‌بی" از جمله وب سایتهای ‪ Rent.com‬و ‪ Shopping.com‬و همچنین وب سایتهای تبلیغاتی این شركت در آمار مذكور در نظرگرفته نشده‌است.

شركت "یی‌بی" همچنین صاحب دو خدمات بسیار پركاربر سامانه پرداخت اینترنتی ‪ PayPal‬و همچنین خدمات تلفن اینترنتی ‪ Skype‬نیز هست.

وب سایت اصلی "یی‌بی" هم‌اكنون بزرگترین مركز خرید و فروش اینترنتی همه نوع كالا و خدمات در اینترنت محسوب می‌شود و تنها در سال ‪ ۲۰۰۵‬حدود ‪۴۴/۳‬ میلیارد دلار كالا در این وب سایت خرید و فروش شده‌است.

.