Microsoft از هفته آینده به پشتیبانی از Windows 98 ‬پایان می‌دهد

شركت مایكروسافت از هفته آینده به طور رسمی پشتیبانی از دو سیستم‌عامل "ویندوز ‪ "۹۸‬و "ویندوز ام‌یی" را متوقف كرده و بدین‌ترتیب میلیونها كاربر این سیستم‌عاملهای قدیمی دیگر هیچ به روزنگار امنیتی را از این شركت دریافت نخواهند كرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند در حال حاضر بیش از ‪ ۷۰‬میلیون كاربر همچنان از دو سیستم‌عامل "ویندوز ‪ "۹۸‬و "ویندوز ام‌یی" استفاده می‌كنند كه این افراد بعد از این به علت عدم دریافت به روزنگارهای امنیتی مایكروسافت، به شدت از سوی هكرها آسیب‌پذیر خواهند بود.

شركت مایكروسافت در ابتدا تاریخ رسمی پایان عمر این دو سیستم‌عامل قدیمی را ژانویه ‪ ۲۰۰۴‬اعلام كرده بود اما بعدها تصمیم گرفت مدت زمان پشتیبانی از "ویندوز ‪ "۹۸‬و "ویندوز ام‌یی" را تا ‪ ۱۱‬ژوئیه سال ‪،۲۰۰۶‬ افزایش دهد.

بررسی‌های انجام گرفته نشان می‌دهند هم‌اكنون حدود ‪ ۱۳‬درصد از كاربران سیستم‌عامل "ویندوز"، از یكی از دو نگارش "ویندوز ‪ "۹۸‬و "ویندوز ام‌یی" استفاده می‌كنند كه در این میان حدود ‪ ۴۸‬میلیون نفر كاربر "ویندوز ‪ "۹۸‬و ‪ ۲۵‬میلیون نفر كاربر "ویندوز ام‌یی" هستند.

به گفته كارشناسان این آمار متعلق به نگارشهای اصیل و غیركپی شده "ویندوز" است و میلیونها نفر نیز از نگارشهای غیرقانونی و كپی‌شده همین سیستم‌عاملها استفاده می‌كنند.

شركت مایكروسافت اعلام كرده‌است استفاده از سیستم‌عاملهای "ویندوز ‪ "۹۸‬و "ویندوز ام‌یی" دیگر هیچ توجیهی نداشته و كاربران این سیستم‌عاملهای قدیمی باید هر چه سریعتر یك نگارش جدیدتر "ویندوز" را نصب و مورد استفاده قرار دهند.