موسسه "اوپن آفیس" نرم‌افزار معروف خود را به روزنگاری امنیتی كرد

موسسه "اوپن آفیس"، ارائه‌كننده یكی از پركاربرترین نرم‌افزارهای دارای كد باز جهان، سه ایراد امنیتی تازه شناسایی شده در محصول "اوپن آفیس" را به روزنگاری كرد.

به گزارش سایت اینترنتی "تك وب"، این موسسه هم‌اكنون مجموعه به روزنگاری شده این نرم‌افزار را به نام ‪ OpenOffice 2.0.3‬منتشر كرده و از تمامی كاربران این نرم‌افزار درخواست كرده‌است به منظور پیشگیری از حملات هكرها، نگارش جدید و اصلاح شده نرم‌افزار "اوپن آفیس" را مورد استفاده قرار دهند.

شركت ارائه‌دهنده خدمات امنیتی "سكونیا" اعلام كرد یكی از سه حفره یاد شده به نحوه تعامل "اوپن آفیس" با نرم‌افزارهای كاربردی "جاوا" مربوط بوده و یك حفره دیگر نیز به نحوه مدیریت فایلهای "اكس‌ام‌ال" در این مجموعه نرم‌افزای بازمی‌گردد كه هكرها با استفاده از این مشكلات امنیتی می‌توانند كنترل رایانه كاربران را از راه دور دست بگیرند.

"اوپن آفیس" در حقیقت كد مرجع نرم‌افزاری برای مهمترین رقیب نرم‌افزار "آفیس" شركت مایكروسافت محسوب می‌شود كه بسیاری شركتها آن را به سلیقه خود تكمیل و ویرایش كرده و محصولاتی را با نام خود به بازار داده‌اند كه بسته نرم‌افزاری "استارآفیس" شركت "سان مایكروسیستمز" مهمترین آنهاست.

مجموعه نرم‌افزاری "اوپن آفیس" به نرم‌افزارهایی مشابه نرم‌افزارهای "ورد" و "اكسل" از بسته نرم‌افزاری "آفیس" شركت مایكروسافت مجهز است و از سوی طرفداران نرم‌افزارهای دارای كد باز مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفته و به همراه اغلب نگارشهای سیستم‌عامل دارای كد باز "لینوكس" عرضه می‌شود.

كاربران "اوپن آفیس" می‌توانند هم‌اكنون نگارش اصلاح شده این محصول را از آدرس اینترنتی ‪ www.StarOffice.org‬دریافت كنند.