ویندوز قلابی

 

شاید بسیاری از شما پیغام اینكه ویندوز شما Genuine نیست را طی چند ماه گذشته دریافت كرده باشید. شركت مایكروسافت چند ماه پیش تصمیم گرفت در آخرین نسخه Update ویندوز كه به‌صورت آنلاین انجام می‌شود، اقدام به بررسی كدهای مربوط به اصل یا تقلبی بودن ویندوزهای افراد كند.

بسیاری از افرادی كه گزینه Automatic Update در ویندوز آن‌ها فعال است. پس از اتصال به اینترنت این پیغام را دریافت كردند كه ویندوز آنها Genuine نیست و به همین دلیل اجازه دریافت آخرین Updateها را نخواهند داشت.

البته شركت مایكروسافت به آنها این اجازه را نیز داد كه با خرید یك ویندوز اصل مشكل را به‌صورت مسالمت‌آمیز حل كنند. اما مسأله اینجاست كه بسیاری از افرادی كه این پیغام را دریافت كرده‌اند مطمئن هستند كه سی دی ویندوز را از  فروشگاه‌های معتبر خریداری كرده بودند و عملاً این پیغام به اشتباه برایشان ارسال شده است.

طبق گزارش شركت مایكروسافت بیش از دو میلیون نفر از كاربران ویندوز در انگلستان از ویندوز تقلبی استفاده می‌كردند و این پیغام برای آنها ارسال شده است. در اغلب موارد كاربران مجبور به پرداخت حدود 92 پوند (حدوداً 150 هزار تومان) شده اند تا اجازه Upgrade كردن ویندوز خود را داشت باشند. البته اگر 2 میلیون نفر را در 92 پوند ضرب كنید، شما هم به مایكروسافت حق خواهید داد!